Fark Yaratan Marka Digiturk

Fark Yaratan Marka Digiturk

Digiturk, televizyon dünyasına ayrı bir hava katan ve yeni özellikler kazandıran çok özel bir markadır. Daima yer aldığı sektörün gelişimine katkı sağlayan bu özel marka, gün geçtikçe sınırlarını daha da genişletmektedir. Ülkemizde televizyon yayınlarının ana sağlayıcısı olarak lanse edilen Digiturk, başta evlerde olmak üzere işyerlerinde, restoranlarda, barlarda, kafelerde, gezi alanlarında ve benzeri ortamlarda tercih edilmektedir. Digiturk kullanıcıları, Digiturk üyeliklerini yaptırdıktan sonra yüzlerce kanalı aynı dekoderden izleme şansına sahip olurlar. Yerli ve yabancı çok sayıda Digiturk kanalı, Digiturk üyelik sözleşmesi bulunan milyonlarca kullanıcı için bir araya gelmektedir. Bu kanallar, her yaştan bireyin dikkatini çekebilecek türden kanallar olarak dikkat çeker. Küçük yaştaki çocuklardan yaşlılara kadar herkese özel kanal seçeneğine sahip olan Digiturk, bu yapısıyla evrensel bir dijital yayın kaynağı olmayı kısa süre zarfında başarmıştır.

Digiturk üyelik koşullarından yararlanmak isteyenler, kendilerine en yakın Digiturk hizmet noktalarına ve merkezlerine başvurabilirler. Bu gibi yerlerde önce bireysel mi kurumsal mı hizmet verileceğine bakılır. Bireysel ve kurumsal hizmetlerin birbirinden farklı seçeneklere sahip olduğu aşikârdır. Kafe ve restoran tarzı yerlerde Digiturk yayınları, aynı anda çok sayıda kişi tarafından seyredilebilir. Bu da bireysel Digiturk kullanıcılarının hakkının yenmesi anlamına gelecektir; bu nedenle kafe, bar ve restoran gibi alanlarda kullanılan Digiturk üyelik paketleri, bireysel Digiturk üyelik paketlerinden daha farklı fiyatlara sunulmaktadır. Bireysel kullanıcıların hakkının yenmemesi ve Digiturk üzerinden haksız kazanç elde edilmemesi adına böyle bir yol haritası izlenmektedir.

Televizyon denince akla ilk olarak filmler, diziler ve spor müsabakaları gelir. Digiturk, bu nitelikleri göz önüne alarak gelişen bir dijital yayın platformudur. Özellikle spor müsabakaları konusunda tekel yayın özelliği taşıyan Digiturk Lig Tv kanalları, bu platformda ayrı bir yere sahiptir. Digiturk Lig Tv kanalları, spor müsabakalarının çoğunun canlı yayın sağlayıcısı olarak bilinir. Özellikle ülkemizde en fazla takip edilen lig olan Spor Toto Süper Lig maçları, Digiturk Lig Tv kanallarından seyredilebilir. Bazı bireyler, bu maçları internet üzerinden kaçak olarak seyretmektedirler. Ne yazık ki bu gibi vakalar, insanları bilmeden de olsa suç işlemeye teşvik etmektedir. Zira internet üzerinden kaçak olarak Digiturk ya da Digiturk Lig Tv izlemek suçtur. Bu gibi kişiler hakkında yasal işlemler uygulanmakta ve Digiturk kullanıcılarının hakları koruma altına alınmaktadır. İnternet üzerinden Digiturk kanallarını seyretmek isteyenler, bunun için Digiturk Play uygulamasından faydalanabilirler. Sanal ortam üzerinden Digiturk kanallarını kullanıcılarına ileten Digiturk Play, bu uygulama sayesinde kullanıcı sayısını ciddi oranda arttırmıştır.

Play uygulaması, Digiturk’ün son dönemlerdeki ışığı olarak lanse edilebilir. Digiturk Play ile beraber insanların Digiturk’e olan bakış açısı daha olumlu hale gelmiştir. Özellikle televizyonu olmayan ya da sabit ortamda bulunmayan bireyler, Digiturk Play uygulaması sayesinde farklı araçlar eşliğinde bu eksikliklerini gidermeye başlamışlardır. Digiturk Play, bilgisayar, tablet ve cep telefonları aracılığı ile de kullanılabilmektedir. Özellikle sabit bir ortamda bulunmayanlar için adeta birebir olan Digiturk Play uygulaması, Digiturk’ü sanal ortamda en iyi şekilde temsil etmektedir. Digiturk Play sayesinde evinizde ya da işyerinizde olmasanız bile Digiturk kanallarını seyretmekten mahrum kalmayacaksınız. Uygulamayı yüklediğiniz ve internete bağlanabildiğiniz aracınızla Digiturk Play yayınlarını nerede olursanız olun seyredebilirsiniz. Kanal sayısı her geçen gün fazlalaşan Digiturk Play, giderek daha fazla tercih edilen bir Digiturk uygulaması haline gelmiştir. Ayrıca ekonomik açıdan bakıldığında da Digiturk Play uygulamasının son derece kazançlı olduğu görülebilir. Normal Digiturk üyelik paketlerine nazaran daha az ücret ödemenizi sağlayan Digiturk Play, bu yolla maddi açıdan büyük bir yükümlülüğün altına girmenize de engel olur.